הצהרת נגישות

אנו מאמינים בתוקף כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכולם, ואנו מחויבים לספק אתר אינטרנט הנגיש לקהל רחב ככל האפשר, ללא קשר ליכולות האישיות של הגולש.

לשם כך, אנו שואפים ליישם בדקדקנות מרבית את הנחיות נגישות תוכן האינטרנט של World Wide Web Consortium (W3C) 2.1 (WCAG 2.1)  ברמת AA. הנחיות אלה מסבירות כיצד להפוך את תוכנית אתר האינטרנט לנגיש לאנשים בעלי טווח רחב של מגבלות. עמידה בהנחיות אלה מסייעת לנו להבטיח שאתר האינטרנט נגיש לכולם: עיוורים, אנשים בעלי פגיעות מוטוריות, לקויות ראייה, מגבלות קוגניטיביות ועוד.

אתר אינטרנט זה עושה שימוש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו עושים שימוש בממשק נגישות המאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות ספציפיות להתאים את ממשק המשתמש של אתר האינטרנט ולעצב אותו בהתאם לצורכיהם האישיים. כמו כן, האתר עושה שימוש ביישום מבוסס בינה מלאכותית אשר פועל ברקע וממטב בקביעות את רמת הנגישות שלו. יישום זה מתקן את ה-HTML של אתר האינטרנט, מתאים את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמשים עיוורים ולפונקציות של מקלדת המשמשות אנשים הסובלים מפגיעות מוטוריות.  מאידך, חרף מאמצינו להפוך את כל דפי האתר לנגישים, יתכן שחלקים או יכולות מסוימות של האתר לא הונגשו עדיין.

קורא מסך ומקלדת ניווט

האתר שלנו מיישם את טכניקת את תכונות ARIA (יישומי אינטרנט עשירים נגישים), לצד שינויים התנהגותיים שונים, כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים עם קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מהפונקציות של האתר. ברגע שמשתמש עם קורא מסך נכנס לאתר שלך, הוא מקבל מיד הנחיה להיכנס לפרופיל קורא המסך כדי שיוכל לגלוש ולהפעיל את האתר שלך ביעילות. כך האתר שלנו עונה על כמה מהדרישות החשובות ביותר של קורא מסך, לצד צילומי מסך מסוף של דוגמאות קוד:
 • אופטימיזציה של קוראי מסך: אנו מנהלים תהליך רקע שלומד את רכיבי האתר מלמעלה למטה, כדי להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה אנו מספקים לקוראי המסך נתונים משמעותיים באמצעות מערך התכונות של ARIA. לדוגמה, אנו מספקים תוויות טופס מדויקות; תיאורים לסמלים הניתנים לפעולה (סמלי מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה וכו'); הנחיות אימות לתשומות טפסים; תפקידי מרכיבים שונים כגון כפתורים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים (חלונות קופצים) ואחרים.

בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל תמונות האתר ומספק תיאור מדויק ומשמעותי מבוסס זיהוי-אובייקט תמונה כתג ALT (טקסט חלופי) לתמונות שאינן מתוארות. תהליך זה גם יחלץ טקסטים המוטמעים בתמונה, באמצעות טכנולוגיית OCR (זיהוי תווים אופטי). כדי להפעיל התאמות של קוראי מסך בכל עת, המשתמשים צריכים רק ללחוץ על שילוב המקשים Alt + 1. משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות להפעלת מצב קורא המסך ברגע שהם נכנסים לאתר האינטרנט.

התאמות אלה מתאימות לכל קוראי המסכים הפופולאריים כולל VoiceOver, NVDa, JAWS ו- NVDA.

 • מיטוב ניווט במקלדת: תהליך הרקע מתאים גם את ה- HTML של האתר ומוסיף התנהגויות שונות באמצעות קוד JavaScript כדי שאתר האינטרנט יהיה ניתן להפעלה באמצעות המקלדת. התאמה זו כוללת גם את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו- Shit + Tab, להפעיל רשימות נפתחות עם מקשי החצים, לסגור אותם באמצעות Esc, לחצני הדק וקישורים באמצעות מקש Enter, לנווט בין רכיבי רדיו לתיבת סימון באמצעות מקשי החצים ולמלא אותם באמצעות מקש הרווח או מקש Enter.

בנוסף, משתמשים במקלדת ימצאו תפריטים לניווט מהיר ודילוג על תוכן, הזמינים בכל עת על ידי לחיצה על Alt + 1, או כמרכיבים הראשונים באתר בעת ניווט עם המקלדת. תהליך הרקע מטפל גם בקפיצות המופעלות על ידי הזזת מיקוד המקלדת לכיוונן ברגע שהן מופיעות וכשהן לא מאפשרות למיקוד לצאת מזה.

משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כמו "M" (תפריטים), "H" (כותרות), "F" (טפסים), "B" (כפתורים) ו- "G" (גרפיקה) כדי לקפוץ למרכיבים ספציפיים.

פרופילי נגישות הנתמכים באתר שלנו

 • פרופיל בטוח לאפילפסיה:פרופיל זה מאפשר לאנשים הסובלים מאפילפסיה להשתמש באתר בצורה בטוחה על ידי מניעת הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות ומשילובי צבעים מסוכנים.
 • פרופיל לקוי ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב לקויי הראייה כמו ראייה משפילה, ראיית המנהרה, קטרקט, גלאוקומה ולקויות ראייה אחרות.
 • פרופיל נכות קוגניטיבית: פרופיל זה מספק תכונות עזר שונות המסייעות למשתמשים עם מוגבלות קוגניטיבית כמו אוטיזם, דיסלקציה, CVA ולקויות אחרות, להתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות.
 • פרופיל ידידותי להפרעות קשב וריכוז: פרופיל זה מפחית משמעותית את הסחות הדעת והרעשים, כדי לעזור לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז והפרעות עצביות לגלוש, לקרוא ולהתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות.
 • פרופיל משתמשים עיוור (קוראי מסך): פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כמו JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack. קורא מסך מותקן במחשב המשתמש העיוור ואתר זה תואם אליו.

התאמות ממשק המשתמש, העיצוב והקריאות הקיימות באתר האינטרנט שלנו

 1. התאמות גופן – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודל הגופן, לשנות את משפחתו (סוג), להתאים את המרווח, היישור, גובה הקו ועוד.
 2. התאמות צבע –משתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודי צבע שונים כגון בהיר, כהה, הפוך ושחור-לבן. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבע של כותרות, טקסטים ורקעים, עם מעל שבע אפשרויות צביעה שונות.
 3. הנפשות – משתמשים הסובלים מאפילפסיה יכולים לעצור את כל ההנפשות הפועלות בלחיצת כפתור הנפשות הנשלטות על ידי הממשק כוללות קטעי וידאו, GIF ומעברים מהבהבים של CSS.
 4. הדגשת תוכן –המשתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חשובים כמו קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש אלמנטים ממוקדים או מרחפים בלבד.
 5. השתקת שמע –משתמשים בעלי מכשירי שמיעה עלולים לסבול מכאבי ראש או מבעיות אחרות כתוצאה מהשמעת שמע אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את האתר כולו באופן מיידי.
 6. הפרעות קוגניטיביות – אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לוויקיפדיה ולוויקימילון, כדי לאפשר לאנשים הסובלים מהפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ועוד.
 7. פונקציות נוספות –אנו מאפשרים למשתמשים א לשנות את צבע וגודל הסמן, להשתמש במצב הדפסה, לאפשר מקלדת וירטואלית ועוד פונקציות רבות אחרות.

תאימות דפדפן ותמיכה טכנולוגית
אנו שואפים לתמוך במערך הרחב של הדפדפנים וטכנולוגיות הסיוע ככל האפשר, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור בכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות מגבלות. לכן, עמלנו רבות כדי שנוכל לתמוך בכל המערכות העיקריות המהוות מעל 95% מנתח שוק המשתמשים כולל גוגל כרום, מוזילה פיירפוקס, אפל ספארי, אופרה ומיקרוסופט אדג', JAWS ו- NVDA (קוראי מסך), עבור משתמשי Windows ו- MAC כאחד.

מצאת בעיה? ספר לנו!

אנו עושים את מירב המאמצים לשמור על אתר האינטרנט ברמה הטובה ביותר האפשרית, ולא ידוע לנו כרגע על בעיות נגישות באתר. מצאת בעיה? כדי לאפשר לנו לטפל בה באופן מיטבי, פרט לנו אותה ככל האפשר ופנה לאחראי הנגישות שלנו תוך תיאור הבעיה – איזו פעולה ניסית לבצע? באילו דפים צפית? במידת האפשר, ציין את שם הדפדפן והגרסה, מערכת ההפעלה, כל טכנולוגיית נגישות שבה השתמשת (אם בכלל) וכו'.

נגישות משרדי החברה ומשרדי המכירות

משרדי החברה מונגשים בהתאם לתקנות. בדפי הפרויקטים צוין האם קיימים משרדי מכירות מונגשים או שיש לתאם פגישה בטלפון.​

אם ברצונך ליצור קשר בנושא נגישות, נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
טלפון:  03-7402511
דואר אלקטרוני: itzik@africa-israel.com

עדכון אחרון בוצע​ בתאריך 9.11.2020

רכז נגישות: יצחק בלוי